Paskaita apie priklausomybių priežastis ir pasekmes

Spalio 24 d. mūsų mokykloje lankėsi Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros direktorė Vykinta Korsakienė, kuri vaikams skaitė paskaitėlę apie priklausomybių priežastis ir pasekmes.

Šios paskaitos tikslas – šviesti jauną žmogų apie alkoholio vartojimo sukeliamą žalą, ugdyti jų konstruktyvų ir sveiką požiūrį į priklausomybes, padėti pačiam padaryti teisingus sprendimus. Lektorė suprantamai ir patraukliai mokiniams kalbėjo apie alkoholio sukeliamas neigiamas pasekmes sveikatai, socialiniam gyvenimui ir ekonomikai, nagrinėjo tikrąsias alkoholio vartojimo priežastis, pabrėžė, kokią įtaką tam daro reklama, aplinka, kultūra, paneigė visuomenėje įsisenėjusius mitus apie jo teikiamą naudą. Ypatingai didelis dėmesys buvo skiriamas alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti. Mokiniai noriai atsakinėjo į lektorės klausimus, patys kėlė aktualius klausimus.

Paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga žinant, kokie yra alkoholio vartojimo statistiniai rodikliai mūsų valstybėje ir koks grėsmingas alkoholio vartojimo augimas jaunų žmonių tarpe. Tikimės, kad gautas žinias ir gerą patyrimą mokiniai galės pritaikyti savo gyvenime.

Pradinių klasių mokytoja Ilona Stančikienė