Knygnešio diena

Kovo 19 d. Buožėnų kaimo bibliotekoje 4 klasės mokiniai su mokytoja buvo pakviesti paminėti Knygnešio dieną. Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik pas mus, Lietuvoje, ir kurio daugiau niekur pasaulyje neaptinkame. Jis padėjo mums išlaikyti kalbą, raštą, galiausia, atgauti ir valstybingumą.  Bibliotekininkė Asta priminė mokiniams laikotarpį, kai carinė Rusijos imperijos valdžia Lietuvoje vykdė lietuviškos spaudos ir raidyno lotyniškais rašmenimis draudimo politiką, parodė, kaip atrodė tekstai parašyti graždanka (raštas kirilica). Bibliotekininkė papasakojo, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos, kas jas gabeno ir platino, kaip vaikai mokėsi slaptosiose mokyklose. Vėliau vaikai žiūrėjome filmą „Knygnešio dukra“, dalyvavo viktorinoje. Ketvirtokai dar kartą sau patvirtino, koks svarbus buvo  knygnešių vaidmuo ir kodėl šiandien apie juos kalbame.